W odpowiedzi na potrzeby nauczycieli oraz szkół przygotowujemy cykl nowych szkoleń z zakresu:
- obsługi drukarek 3D,
- wykorzystania mikrokontrolerów na lekcjach,
- montażu filmów,
- wykorzystania gamifikacji w nauczaniu.
W odpowiedzi na potrzeby nauczycieli oraz szkół przygotowujemy cykl nowych szkoleń z zakresu:
Uprzejmie informujemy, że dokonano zmian W REGULAMINIE PROJEKTU „Wsparcie szkoleniowe dla pracowników placówek edukacyjnych w zakresie sposobu korzystania z narzędzi technicznych umożliwiających lub wspierających pracę zdalną”:
„11. Dodatkowa Rekrutacja – rekrutacja przeprowadzona w sposób ciągły w okresie od 01.2023 r. do 10.2023 r. na potrzeby realizacji szkoleń multimedialnych wspierających rozwój „kompetencji przyszłości”.”
„3. Projekt realizowany jest w okresie od 01.04.2021 r. do 31.12.2023 r.”
„1) 1456 Uczestników Projektu w tym: 1246 nauczycieli szkół podstawowych
i ponadpodstawowych, 70 doradców metodycznych i 30 konsultantów zatrudnionych
w Lubelskim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli (LSCDN), 30 pracowników publicznych poradni psychologiczno-pedagogicznych oraz 80 pracowników bibliotek pedagogicznych działających na terenie województwa lubelskiego;”
Zgodnie z regulaminem grywalizacji przedstawiamy ranking zwycięskich instytucji.
W najbliższym czasie zwycięskie szkoły otrzymają informacje związane z formą i terminem przekazania wsparcia.
Ranking zwycięskich instytucji:
1. | Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci i Młodzieży Niesłyszącej i Słabo Słyszącej im. Jana Pawła II; |
2. | Szkoła Podstawowa w Wólce Petryłowskiej; |
3. | Publiczna Szkoła Podstawowa im. Józefa Twaroga w Księżomierzy; |
4. | Zespół Szkół w Rolach; |
5. | Publiczna Szkoła Podstawowa w Zespole Placówek Oświatowych w Leopoldowie; |
6. | Zespół Szkół w Kamionce im. Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego; |
7. | Szkoła Podstawowa im. Powstańców Styczniowych w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Baranowie; |
8. | Szkoła Podstawowa w Pasiekach. |
Dziękujemy wszystkim instytucjom za zaangażowanie i gratulujemy zwycięzcom!
Zapraszamy do składania dokumentów rekrutacyjnych do projektu pt. “Wsparcie szkoleniowe dla pracowników placówek edukacyjnych w zakresie sposobu korzystania z narzędzi technicznych umożliwiających lub wspierających pracę zdalną.”
Rekrutacja nadal trwa. Przypominamy, że aby przystąpić do naszego projektu należy wysłać dokumenty rekrutacyjne dostępne w zakładce „Przystąp do projektu” na adres biura projektu.
Ponadto niezmiernie miło jest nam poinformować, że Pracownicy oświaty korzystają już ze wsparcia szkoleniowego oraz informatycznego. Nauczyciele podnoszą swoją wiedzę za pośrednictwem naszej Platformy zdalnego nauczania oraz zdobywają punkty dla swoich szkół.
Nie mamy sztywno ustalonych godzin realizacji szkoleń. Szkolenia dostępne są po zalogowaniu do naszej Platformy i Uczestnicy mogą z nich korzystać w dowolnym czasie, a po ich przerwaniu wracają do ostatnio odwiedzonego miejsca.
Platforma dostępna jest pod adresem:
Szkolenia informatyczne / Cyfrowa Edukacja Lubelska (cel.lubelskie.pl)
W ramach naszego projektu 1 lutego 2022 r. w bibliotekach pedagogicznych z terenu województwa lubelskiego uruchomiony został nowy system biblioteczny wraz z aplikacją mobilną dla czytelników.
Trwają zaawansowane prace nad wdrożeniem platformy zdalnego nauczania oraz przygotowywaniem szkoleń informatycznych.
Wdrożeniem platformy zajmuje się Firma Ideo złoty partner firmy Microsoft.
https://www.ideo.pl/
Opracowaniem merytorycznym oraz przygotowaniem szkoleń informatycznych zajmuje się Ośrodek Rozwoju Kompetencji Edukacyjnych ORKE, akredytowana placówka doskonalenia nauczycieli prowadzona przez WSiP S.A., certyfikowany partner szkoleniowy firmy Microsoft.
Wykonawcy z tak dużym doświadczeniem przy wdrażaniu projektów edukacyjnych są dla nas gwarancją zapewnienia pracownikom oświaty wsparcia na najwyższym poziomie.
Czytaj dalej Platforma zdalnego nauczania oraz szkolenia informatyczne.
31 sierpnia 2021 roku reprezentanci władz oświatowych oraz przedstawiciele środowisk szkolnych spotkali się na I Kongresie Nauczycieli Województwa Lubelskiego „Współczesna szkoła − szkoła wsparcia i rozwoju”. Kongres zorganizowany był przez Lubelskie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli, a patronat nad wydarzeniem objęli Minister Edukacji i Nauki, Marszałek Województwa Lubelskiego, Wojewoda Lubelski oraz Lubelski Kurator Oświaty.
Uprzejmie informujemy, że dokonano zmian W REGULAMINIE PROJEKTU „Wsparcie szkoleniowe dla pracowników placówek edukacyjnych w zakresie sposobu korzystania z narzędzi technicznych umożliwiających lub wspierających pracę zdalną” zmienia się Rozdział II § 2 ust. 2 pkt 1 i Rozdział II § 3 ust. 3 pkt 1 litera a), które otrzymują brzmienie:
Rozdział II § 2 ust. 2 pkt 1)
1) spełnienie wymogów formalnych – zapoznanie się z niniejszym regulaminem oraz złożenie kompletu dokumentów w formie papierowej do Biura Projektu przez:
24 sierpnia 2021 r. odbyło się spotkanie Pani Teresy Misiuk – Lubelskiej Kurator Oświaty z Dyrektorami placówek oświatowych oraz przedstawicielami organów prowadzących placówki oświatowe z terenu województwa lubelskiego. Dzięki uprzejmości Pani Kurator mieliśmy możliwość zaprosić Uczestników spotkania do udziału w projekcie.
Informacja o projekcie została zamieszczona na stronie internetowej Kuratorium Oświaty w Lublinie:
Wsparcie nauczycieli w zakresie pracy zdalnej
W zakładce PRZYSTĄP DO PROJEKTU zamieszczone są dokumenty rekrutacyjne w podziale na Instytucje. Po pobraniu dokumenty są dostępne w wersji edytowalnej.
Komplet wypełnionych i podpisanych dokumentów rekrutacyjnych Instytucji oraz Kandydatów na Uczestników należy przesłać:
w wersji elektronicznej na adres e-mail: cyfrowa.edukacja@lcit.lubelskie.pl
Czytaj dalej Serdecznie zapraszamy do składania dokumentów rekrutacyjnych do projektu.